Zaopatrzenie ogrodnictwa Ogrofol

NOWOŚĆ! Bloki do rozsady Plantop Delta oraz maty Grotop Expert

DSC02733 (Kopiowanie)Plantop Delta to kostka uprawowa gwarantująca jednorodność roślin. Dzieki jej zbilansowaniu wartości WC i EC w kostce są na najwyzszym poziomie. Zrównoważone proporcje gospodarki wodnej i powietrznej przyczyniają się do równomiernego wzrostu rozsad.
Silny rozwój systemu korzeniowego prowadzi do perfekcyjnego ulokowania korzeni w kostce oraz niezwykle wysokiej liczby korzeni pod nią, co gwarantuje niezwykle szybkie ukorzenienie roślin. Duża prostota ponownego nasączania ułatwia dostosowanie zawartości wody do warunków. Kombinacja tych właściwości pozwala na wytworzenie rośliny o bardzo aktywnych korzeniach i dużej wadze.

Grotop Expert to jednoroczna mata, będąca doskonałym rozwiązaniem dla tych ogrodników, którzy poszukują i chcą połączyć szybkie ukorzenianie i początkowy wzrost z rozwojem wegetatywnym upraw. Specjalna struktura włókien umożliwia korzeniom szybszą i łatwiejszą penetrację w całej objętości maty, co skutkuje jednorodnym rozwojem korzeni. Ponadto, korzenie są zawsze doskonałej jakości i koloru, co w efekcie prowadzi do tego, że roślina jest mocniejsza i bardziej odporna na choroby.

  • Szybki rozwój korzeni oraz roślin
  • Zwiększony zakres kontroli EC i WC
  • Zwiększona wegetatywna siła wzrostu

DSC02744 (Kopiowanie)Mata Grotop Expert oferuje dodatkowy zakres kontroli WC i EC, dzięki czemu, ogrodnik może sterować rośliną w pożądanym kierunku. Ponadto, zawartość wody w macie może być szybko regulowana w każdej fazie wzrostu rośliny. W rezultacie, nawet w przypadku większego niż zalecane spadku wilgotności, ponowne nawodnienie do poziomu 70% jest możliwe do uzyskania, co oczywiście zabezpiecza uprawę.

DSC02745 (Kopiowanie)Błyskawiczne ukorzenianie w macie Grotop Expert zapewnia rozwój wegetatywny. W związku z większą ilością równomiernie rozłożonych w macie korzeni, rośliny mogą lepiej wchłaniać wodę i substancje odżywcze. Skutkuje to zwiększoną siłą wzrostu uprawy od jej samego początku do zakończenia.

Wełna Grodan

welna baner

Firma Ogrofol® jest dealerem w sprzedaży wełny Grodan na terenie Wielkopolski i Grudziądza

mapa


Wełna Grodan to:

  • Nowoczesne podłoże z wełny kamiennej do upraw warzyw i kwiatów pod osłonami
  • Produkt naturalny i sterylny, wolny od chorób i szkodników. Dzięki zaburzonemu układowi włókien produkty GRODAN zapewniają roślinom doskonałe warunki wodno-powietrzne. Struktura podłoża pozwala na stałe i dokładne monitorowanie niezbędnych parametrów, a tym samym na precyzyjne sterowanie wzrostem roślin poprzez fertygację.


Szeroka gama produktów Grodan pozwala na dobór optymalnego podłoża dla danej uprawy.Wyróżniamy następujące produkty firmy Grodan:

  • Multibloki – (tzw. Paluszki) – są to produkty z wełny mineralnej służące do wysiewu różnego rodzaju nasion.

paluszki

  • Kiemplugi - są to produkty z wełny mineralnej służące do wysiewu nasion, które umieszczane są na styropianowych tackach.
  • Bloki – (tzw. Kostki) – są to produkty z wełny mineralnej, które służą do produkcji rozsady.

kostka

  • Maty uprawowe - są to produkty z wełny mineralnej, w których umieszcza się przekorzenione bloki.

maty
ASORTYMENT:


GRODAN
Multibloki do wysiewu AO 25/40
Maty warzywne Classic NG 1000/150/75 W
Maty warzywne Classic NG 1000/200/75 W
Maty warzywne Classic Forte 1000/150/75 W
Maty warzywne Classic Forte 1000/200/75 W
Maty warzywne Grotop Master 1000/150/75 W
Maty warzywne Grotop Master 1000/200/75 W
Maty warzywne Grodan Vital 15 i 20


PARGRO
Bloki do produkcji rozsady Apollo 100/65 27/38