Zaopatrzenie ogrodnictwa Ogrofol

Informacja o nabyciu udziałów Ogrofol

Szanowni Państwo,

 

uprzejmie informujemy, iż w dniu 4 stycznia 2021 roku HORTICO SA nabyła 100% udziałów w OGROFOL Sp. z o.o. z siedzibą we Włoszakowicach, w wyniku czego spółka ta stała się częścią Grupy Kapitałowej HORTICO SA. Lokalizacja OGROFOL (okolice Leszna w Wielkopolsce) pozwala na geograficzne zwiększenie obszaru naszego działania. Nabycie OGROFOL sp. z o.o. wpisuje się w strategię rozbudowy Grupy Kapitałowej poprzez nabywanie podmiotów o istotnym potencjale wzrostu w branży.

 

OGROFOL prowadzi działalność w zakresie hurtowego i detalicznego handlu artykułami do produkcji ogrodniczej, a jej główną linią biznesową jest oferowanie folii ogrodniczych pod własną marką. OGROFOL posiada własne centrum ogrodnicze oraz hurtownię oferującą produkty „profi” i „hobby”.

 

W najbliższym czasie OGROFOL pozostanie niezależnym podmiotem wchodzącym w skład Grupy Kapitałowej HORTICO SA. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, iż współpracę z nami będzie kontynuował dotychczasowy właściciel OGROFOL pan Leszek Jagodzik, który będzie pełnił funkcję Członka Zarządu OGROFOL sp. z o.o. Pragniemy poinformować, iż Zarząd OGROFOL zostanie rozszerzony, a funkcję Prezesa spółki będzie pełnił Paweł Kolasa.

 

Jesteśmy przekonani, iż transakcja zakupu OGROFOL przez HORTICO SA będzie również korzystna dla dotychczasowych partnerów biznesowych naszych Spółek, którzy w wyniku jej realizacji otrzymają stabilność współpracy i możliwość zwiększenia skali działalności i generowania zysków w długiej perspektywie czasu.